מקיימים מסגרת של חיים משותפים שלא במסגרת נישואין לבן/בת הזוג? אינכם רוצים או יכולים להינשא לבן/בת זוגכם מסיבה כזו או אחרת? זה הזמן לדעת הכול על תעודת חיים משותפים המיועדת לבני זוג הבוחרים לקיים מסגרת כזו או אחרת של חיים משותפים שלא במסגרת נישואין על פי ההלכה היהודית.

חשיבותה של תעודת חיים משותפיםתעודת זוגיות לחיים משותפים

כידוע, במדינת ישראל כל ענייני הנישואין והגירושין מופקדים בידיה של הרבנות הראשית, וכפועל יוצא מכך, כל אזרח ישראלי שהלאום שלנו הינו יהודי, מחויב בנישואין על פי ההלכה היהודית. אזרחים ישראליים אשר אינם מעוניינים להינשא כדת משה וישראל, נדרשים להינשא במסגרת נישואין אזרחיים, או לחילופין, לקיים חיים משותפים שלא במסגרת הנישואין. במקרים אלו, בני הזוג מאבדים חלק ניכר מהזכויות המוענקות לכל זוג נשוי בישראל על פי ההלכה, ומכאן נובעת חשיבותה של תעודת חיים משותפים המאפשרת לכל בני הזוג החיים במסגרות חיים משותפים ליהנות מכל הזכויות השוות לזכויות של כל זוג הנישא כדת משה וישראל.

תעודת חיים משותפים מקנה לבני זוג הבוחרים במסגרות חיים משותפים כאלטרנטיבה לחיי הנישואין בישראל ליהנות בין היתר מהזכויות הבאות:

  • זכויות סוציאליות המוענקות מטעם המוסד לביטוח לאומי
  • זכויות סוציאליות המוענקות מטעם רשויות המס
  • זכויות כלכליות בכל הנוגע לנטילת הלוואות משכנתא לזכאים
  • זכויות פיננסיות המגנות על העתיד הפנסיוני של כל אחד ואחת מבני הזוג
  • זכאות להנחה בארנונה וזכויות מוניציפאליות נוספות המוענקות לכל זוג נשוי
  • זכאות לקבלת שירותי בריאות בהתאם לחוק הבריאות הממלכתי המונהג במדינת ישראל

ועוד מגוון רחב של זכויות המוענק לבני הזוג מתוקף אחזקתה של תעודת חיים משותפים המגדירה בין היתר את מערכת היחסים של בני הזוג במסגרת חיים משותפת כזו או אחרת.

תעודת חיים משותפים

תעודת חיים משותפים המוענקת לבני הזוג הינה בעלת תוקף משפטי, והיא מוענקת לבני הזוג לאחר שהם מסרו הצהרה משותפת בכל הנוגע לדבר התחייבותם ההדדית אחד כלפי השני. ברוב המקרים, תעודת חיים משותפים מונפקת לבני הזוג לאחר שהם העמידו ביניהם הסכם לחיים משותפים הכולל בתוכו עקרונות כאלו ואחרים הנדרשים לצורך ניהול מסגרת חיים משותפת שלא במסגרת חיי נישואין כדת משה וישראל.

אצלנו בארגון זכות למשפחה תוכלו ליהנות מהליך הנפקת תעודת חיים משותפים המלווה על ידי עורך דין מוסמך מטעמנו. רוצים לדעת יותר על הזכויות העומדות לרשותכם בכל הנוגע להנפקת תעודת חיים משותפים ? צרו איתנו קשר עוד היום.