צוואה מצולמת היא אותה צוואה אותה הורה הנפטר לצלם באמצעים דיגיטליים בשלב זה או אחר של חייו. צוואה זו יעילה במיוחד למניעת מצב של מחלוקת בין בני המשפחה בכל הקשור אל הירושה.

צוואה מצולמתצוואה מצולמת – כי אין טוב ממראה עיניים

נפלאות הטכנולוגיה הובילו לאחד הרעיונות היעילים ביותר, צוואה מצולמת. צילום צוואה מתאים להנצחת כל סוגי הצוואות. חשוב לדעת שצילום הצוואה היא צורת תיעוד מסוימת אך עדיין חובה לנסח צוואה כתובה ולהביא אותה בפני עדים. בנוסף, השכרת שירותיהם של אנשי מקצוע שיודעים כיצד לצלם את הצוואה באופן תקין תמנע מצב בו בית המשפט יפסול את הצוואה משום צילום לא נכון או חשד לעריכה.

צילום צוואה מצולמת תמיד יתחיל בצילום האדם המצווה את הצוואה. הצילום הראשון יתרחש במבואה של המשרד או בחדר קבלת הפנים. כאן חשוב לצלם את המצווה, לבד. השלב השני יהיה לאחר כניסתו של המצווה לחדרו של עורך הדין. כאן, חשוב לצלם את כל החדר מכל הזוויות שלו ואת כל אחד מהנוכחים בחדר. השלב הבא יהיה שיחה עם המצווה וצילום של שיחה זו. יש להורות למצווה לציין כל מיני פרטים מזהים שלו, שמות של קרובי משפחה ופרטים נוספים אודות בני משפחתו (כל דבר שיוכיח שהוא צלול, מדבר בהגיון ואין אף אחד שכופה עליו להגיד את הדברים הנאמרים בצילום). בנוסף, חשוב שהוא יפרט מדוע הוא החליט לחלק את הירושה באופן בו הוא החליט.

לסיכום, צוואה מצולמת מחזקת את קיומה של צוואה כתובה ומאפשרת העברת מסרים שלא תמיד  אפשריים בכתב. אם גם אתם מעוניינים לערוך צוואה בכל מיני אמצעים דיגיטליים חכמים שיישמרו לאורך השנים, אתם מוזמנים לפנות אלינו, הארגון החברתי אזרחי ‘זכות למשפחה’ על ידי מילוי טופס באתר או ישירות בטלפון 04-6115157

שלכם ולמען זכויותיכם

ארגון זכות למשפחה