צוואה מצולמת היא אותה צוואה אותה הורה הנפטר לצלם באמצעים דיגיטליים בשלב זה או אחר של חייו. צוואה זו יעילה במיוחד למניעת מצב של מחלוקת בין בני המשפחה בכל הקשור אל הירושה.

צוואה מצולמתצוואה מצולמת – כי אין טוב ממראה עיניים

נפלאות הטכנולוגיה הובילו לאחד הרעיונות היעילים ביותר, צוואה מצולמת. צילום צוואה מתאים להנצחת כל סוגי הצוואות. חשוב לדעת שצילום הצוואה היא צורת תיעוד מסוימת אך עדיין חובה לנסח צוואה כתובה ולהביא אותה בפני עדים. בנוסף, השכרת שירותיהם של אנשי מקצוע שיודעים כיצד לצלם את הצוואה באופן תקין תמנע מצב בו בית המשפט יפסול את הצוואה משום צילום לא נכון או חשד לעריכה.

צילום צוואה מצולמת תמיד יתחיל בצילום האדם המצווה את הצוואה. הצילום הראשון יתרחש במבואה של המשרד או בחדר קבלת הפנים. כאן חשוב לצלם את המצווה, לבד. השלב השני יהיה לאחר כניסתו של המצווה לחדרו של עורך הדין. כאן, חשוב לצלם את כל החדר מכל הזוויות שלו ואת כל אחד מהנוכחים בחדר. השלב הבא יהיה שיחה עם המצווה וצילום של שיחה זו. יש להורות למצווה לציין כל מיני פרטים מזהים שלו, שמות של קרובי משפחה ופרטים נוספים אודות בני משפחתו (כל דבר שיוכיח שהוא צלול, מדבר בהגיון ואין אף אחד שכופה עליו להגיד את הדברים הנאמרים בצילום). בנוסף, חשוב שהוא יפרט מדוע הוא החליט לחלק את הירושה באופן בו הוא החליט.

פעמים רבות מצלמי צוואות מבקשים מאותו אדם להעלות כל מיני זכרונות ולספר כל מיני סיפורים אודות בני משפחה אותם רק הוא יודע וזאת על מנת להוכיח וכל דבר שיחזק את תוקפה של הצוואה הכתובה. פעמים רבות אותו אדם מנצל את ההזדמנות ומסביר מדוע הוא מחלק את הצוואה בצורה בה הוא החליט וזאת על מנת למנוע סכסוך במשפחה לאחר מותו וקרב על הירושה.

צוואה מצולמת מכונה פעמים רבות ‘דור העתיד של הצוואות’ וזאת משום שהיא מאפשרת לאותו אדם שנפטר להעביר מסרים חשובים לקהל יעד מסוים (בדרך כלל המשפחה), היא יכולה להכיל כל מיני מסמכים ואף קטעי וידאו מהעבר אותם אותו אדם מעוניין להזכיר לבני משפחתו וניתן לצפות בה שוב ושוב כל אימת שמעוניינים, במחשב או בטאבלט.

לסיכום, צוואה מצולמת מחזקת את קיומה של צוואה כתובה ומאפשרת העברת מסרים שלא תמיד  אפשריים בכתב. אם גם אתם מעוניינים לערוך צוואה בכל מיני אמצעים דיגיטליים חכמים שיישמרו לאורך השנים, אתם מוזמנים לפנות אלינו, הארגון החברתי אזרחי ‘זכות למשפחה’ על ידי מילוי טופס באתר או ישירות בטלפון 04-6115157