זכות למשפחה – הסכם פונדקאות בדרך להורות

אנחנו בארגון זכות למשפחה מאמינים שלכל אחד ואחת מאיתנו עומדת הזכות הלגיטימית להורות, ללא קשר למצבו המשפחתי. כפועל יוצא מכך אנו מלווים, מסייעים ומייעצים לזוגות בני כל המינים המתקשים להיכנס להריון או לשאת הריון, גברים יחידים, נשים לא נשואות וזוגות בני אותו מין בדרך למימוש זכותם זו להורות באמצעות הליכי פונדקאות.

מספר מילים על הליכי פונדקאות

הליך הפונדקאות הינו הליך במסגרתו אם פונדקאית נושאת ברחמה את הביצית המופרית עבור אישה אחרת לצרכי הריון. הליך זה מעוגן בספר החוקים הישראלי באמצעות חוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד), התשנ”ו-1996, המכונה גם “חוק הפונדקאות”, ומסדיר את הליך הפונדקאות כולו כמו גם מגדיר בדיוק את מעמד “אם נושאת” (האישה הנושאת הריון עבור ההורים המיועדים) ואת מעמד “הורים מיועדים”, הקובע מי זכאי להריון באמצעות אם נושאת.

על פי החוק, טרם הליך פונדקאות יש לערוך הסכם, בין הורים מיועדים לאם נושאת (פונדקאית), לפיו האם הנושאת מסכימה להתעבר בדרך של השתלת ביצית מופרית בזרע האב המיועד, לשאת את ההריון ולמסור את הילד לאחר הלידה להורים המיועדים. הסכם זה הוא תנאי מוקדם להליך הפונדקאות והוא טעון אישור של ועדת אישורים הממונה על-ידי שר הבריאות. ועדה זו מונה שני רופאים מומחים ביילוד וגינקולוגיה, רופא מומחה ברפואה פנימית, פסיכולוג קליני, עובד סוציאלי, נציג ציבור בדרג משפטן ואיש דת בהתאם לדתם של הצדדים להסכם.

זכות למשפחה – ליווי משפטי לאורך כל הדרך להורותהסכם פונדקאות

כארגון חברתי-אזרחי, המתמחה בעריכת הסכמים במגוון רחב של תחומים הקשורים לחירותו של כל אדם בכל הנוגע לאופן בו הוא בוחר לחיות את חייו, אנו מלווים אתכם לאורך כל הדרך להורות: כל הזוגות אשר עורכים הסכם פונדקאות דרך ארגון זכות למשפחה, נהנים מליווי משפטי מלא ומגוון רחב של שירותי ייעוץ והכוונה בכל הנוגע ליצירת הסכמי פונדקאות, והשירות שלנו כולל גם סיוע וליווי באישור ההסכם מול הועדה לאישור הסכמים לנשיאות עוברים.

ההסכמים של ארגון זכות למשפחה נערכים ומנוסחים בהתאם לחוק הישראלי, והידע המקצועי העומד לרשותנו בכל הנוגע לפעילותה של הוועדה, מאפשר לנו להנחות אתכם ולסייע לכם לגבש את הטיעונים אותם תשמיעו בפני חברי הוועדה כחלק מעבודתם לאישור ההסכם.

שלכם ולמען זכויותיכם

ארגון זכות למשפחה