זכות למשפחה הינו ארגון חברתי-אזרחי אשר נוסד בשנת 2016 ופועל למען השוואת זכויותיהן של כל המשפחות בישראל ללא הבדלי דת, גזע ומין, ומבלי להביא בחשבון את האופן בו נישאו.  שירותי הארגון מיועדים, בין היתר, לזוגות המבקשים להסדיר את מהות יחסיהם בדרך אזרחית מבלי להיות תלויים במוסד הרבנות הראשית, האחראי על תחום הנישואין/גירושין במדינת ישראל, לרבות זוגות פסולי חיתון, זוגות בני אותו מין, זוגות ידועים בציבור, זוגות בהם אחד מבני הזוג אינו בעל אזרחות ישראלית ועוד.

פועלים למען חברה שוויונית במסגרת החוק

עיקר עיסוקו של הארגון הוא יצירת הסכמים, והסכם חיים משותפים בפרט, המקובלים על שני בני הזוג ועומדים בתנאי החוק הישראלי אשר נועדו לסייע לכל אדם לממש את זכותו האזרחית לחיים משותפים והורות. ארגון זכות למשפחה מנפיק את תעודת חיים משותפים (תעודת בני זוג)  – תעודה המעידה על כך כי בני הזוג מקיימים יחסים משותפים ומקנה להם את הזכויות המלאות המגיעות לכל זוג נשוי במדינת ישראל.

שירותי הארגון

אודות

שירותי ארגון זכות למשפחה מקיפים תחומים רבים בהם עשוי האזרח במדינת ישראל להיתקל בנבכי הבירוקרטיה (החברתית, הדתית והאזרחית) אשר עשויה למנוע ממנו לממש את זכותו הלגיטימית לחיים משותפים והורות.

כל שירותי הארגון מוענקים על ידי צוות מנוסה ומיומן המסתייע לאורך כל הדרך באנשי מקצוע כעובדים סוציאליים, עורכי דין ומשפטנים המלווים את פעילותו, וזאת על מנת להעמיד לרשות הלקוחות את המעטפת המקצועית ביותר לטובת מיצוי ושמירה על זכויותיהם לאורך כל שלבי התהליך.

בין יתר השירותים העומדים לרשותכם בארגון זכות למשפחה תוכלו למצוא:

  • עריכת הסכם חיים משותפים – יצירה ועריכה של הסכם משותף בעל מעמד חוקי ותוקף משפטי המבוסס על העקרונות המנחים את בני הזוג בבואם ליצור את חייהם המשותפים.
  • הנפקת תעודת חיים משותפים (תעודת בני זוג) – הנפקת תעודה בעלת תוקף משפטי המהווה פתרון לזוגות המעוניינים להינשא שלא דרך הרבנות במסגרת נישואים אזרחיים. כמו כן, מקנה התעודה למחזיקים בה מגוון רחב של זכויות סוציאליות, כפי שמגיעות לכל זוג נשוי במדינת ישראל.
  • עריכת הסכמי ממון – יצירה ועריכה של הסכמים בעלי תוקף משפטי המיועדים להסדרת נושא חלוקת הרכוש והנכסים בין בני זוג, בכל סיטואציה אפשרית.
  • עריכת הסכם פונדקאות – יצירה ועריכה של הסכמים בעלי תוקף משפטי-אזרחי המאגדים בתוכם את כל ההיבטים הנלווים למתן שירותי הפונדקאות, בצורה הוגנת ומשותפת תוך שמירה על זכויות כל הצדדים המעורבים.
  • עריכת צוואות דיגיטליות – יצירה ועריכה של צוואות המבטיחות את חלוקת רכושו של המוריש העתידי בהתאם לרצונו, באמצעות מדיה דיגיטלית בעלת תוקף משפטי מחייב.
  • הנפקת תעודת מצווה – הנפקת תעודה המעידה על כך שהמוריש כתב וערך צוואה המיועדת להיחשף בפני יורשיו בבוא העת.

מנהלת הארגון

אסנת מיכלין

ילידת 1972, בעלת תואר שני במינהל מערכות בריאות מאוניברסיטת קלארק, וורצ’סטר, מסצ’וסטס. אם לשניים ומאמינה גדולה בזכות של כל אדם לחיות בכבוד ובביטחון ולממש את כל זכויותיו, ללא קשר למגדר, השקפות, אמונות או נטייה מינית.

השקפת עולמה של אסנת גורסת כי הזכות להקים משפחה ולחיות חיי משפחה אינם תלויים בסוג או אופי היחסים, וכי לאף גוף אין מונופול על האפשרות לממש את הזכות הזו.

כמנהלת גוף ששם לעצמו למטרה לדאוג לשוויון חברתי-אזרחי בין כל אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל בתחום המשפחה, אסנת נמצאת כאן בשבילכם ובשבילכן למשש את זכותכם הבסיסית כאזרחים בישראל.

שלכם ולמען זכויותיכם

ארגון זכות למשפחה